Scenario: Multifaceted

As an action learning coach, how would you handle the following situation: The team is working hard to come up with a single well defined problem statement. They’ve realized the problem is multifaceted and are struggling coming up with a single problem statement that covers all the aspects of the situation.

Tags: Action Learning, ActionLearning Coach, Team Coach, WIAL, WIAL Action Learning, WIAL Talk

Trackback from your site.

Comments (4)

 • Avatar

  Anna Rutkowska

  |

  Zapytam grupę: Jak sądzicie, czy jako grupa mamy zgodność co do tego, co jest problemem w tej sytuacji?. Proszę aby każdy z Was napisał krótko , jak uważa, co jest prawdziwym sednem problemu? Następnie członkowie grupy czytają po kolei co zapisali. Pytam grupę “jak sądzicie, czy mamy zgodność co do sedna problemu? Tak, nie, czy jesteśmy blisko? Jeżeli grupa ma różnie- pytam, jak sądzicie, co pomogłoby nam osiągnąć zgodność? Pytanie do Prezentera problemu – Marta wysłuchałaś grupy. Co Ci ta informacja od grupy dała? Jakie masz przemyślenia? Jeśli byłoby parę kwestii, to zapytałabym. Czym w takim razie chcesz się zająć w pierwszej kolejności? Co by Ci pomogło? i tu elastycznie- jeżeli Prezenter przystanie na pomysł grupy co do propozycji (co może im pomóc osiągnąć zgodność) to wchodzimy w to, jeśli zadaje sobie pytania…to pytanie do niego- A co się dzieje takiego dzisiaj, że zadajesz sobie to pytanie? Po uzyskanej odpowiedzi-kolejne pytanie do Prezentera- Jaki zatem problem ma rozwiązać to działanie?. Jeśli odpowiedź jest rozwlekła- Jak możesz podsumować to jednym zdaniem? I Po odpowiedzi prezentera- Kontynuujmy. Marta, może Ty masz jakieś pytanie, które pozwoli Ci określić kroki działania? Jeśli nie…Za kolejne …minut zapytam Martę, jakie działanie podejmie w efekcie tej sesji. Kto ma kolejne pytanie?”

  Reply

  • Avatar

   Amar PATEL

   |

   As the Action Learning Coach, I would initially ask the Problem Presenter (PP) …..
   In the next 2-3 minutes can you tell us what specific aspect of the problem you want the team to help you with in this session? following which I would ask the wider team …..
   Who has the next question?
   and/or also ask the PP …..
   Is any action needed (e.g. during the lunch break) to check with the Project Sponsor about whether time should be allocated to cover other aspects of the problem?

   Reply

 • Avatar

  Thu DO

  |

  I would intervene,
  Hello team,
  What can be the root cause of the problem PP is facing with?
  What is the cause that PP can make the biggest impact on?
  How does our team work together to have the agreement on the problems?

  Reply

 • Avatar

  Magdalena Kosiorowska

  |

  I would ask, what part of the problem do they think is urgent to solve? Please write down which one you want to address now? If there is agreement, we start the process, if not I ask what can we do to move the process forward?

  Reply

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.